Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Aktuality

Výročná členská schôdza za rok 2012

Tento rok bol bohatý na rôzne či už radostné ale aj smutné udalosti:

- Požiar v Magure, kde sa aj naši dobrovoľní hasiči zúčastnili na jeho úspešnom a rýchlom uhasení

- Výpomoc pri obnovení fasády nášho kostola

- Aktívna účasť na rôznych súťažiach:

  •  Mladý Plameň pod vedením p. M. Gálikovej, J. Šuttu sa zúčastnili súťaže v Párnici, kde sa spomedzi vekovo najmladších umiestnili na 13. mieste
  • Okresná súťaž, ktorá sa v priebehu 6 rokov konala u nás už po tretí krát, reprezentovalo našu obec vo všetkých vekových kategóriách. Podarilo sa nám vytvoriť dve mužstvá mužov A,B, ktorých od medaily delil len malý krôčik. Umiestnili sa na peknom 5. a 6. mieste z 20 družstiev. Ženy po vlaňajšej nešťastnej náhode, sa tento rok vzopreli a vybojovali si výborné 2. miesto. Okrem toho, sme mali zastúpenie aj starších dobrovoľných hasičov nad 35 rokov pod vedením p. Starostu, ktorým sa podarilo vyhrať pekné 3. miesto

- V novembri sme v spolupráci s poslancami OÚ vykonali preventívne prehliadky. Vytvorili sa skupiny, ktoré navštívili všetky rodinné domy v našej obci. Kontrola prebehla úspešne a neboli nájdené žiadne veľké nedostatky. Tie malé boli v dohľadnej dobe po dohode odstránené.

 

Týmto sa chce predseda DHZ poďakovať všetkým, ktorí pristupovali k tréningom zodpovedne, súťažiacim, ako aj tým, ktorí nás k tomu pripravili a zároveň nás na jednotlivých súťažiach podporovali. Vieme, že v dnešnej uponáhľanej dobe, je tažké si nájsť chvúľu čas aj na prípravu - tréningy, ale keď prídu výsledky, je to tá najväčšia vďaka za všetko, čo človek pre hasičstvo urobil a samozrejme to poteší a nás podporí v ďalšej aktívnej účasti na súťažiach v budúcnosti.

 

Ďalej by sme chceli poďakovať p. Starostovi, Obecnému zastupiteľstvu, p. A. Sitekovi - predsedovi Agrodružstva Dlhá nad Oravou, Urbáru - za finančnú a materiálnu pomoc. Bez ich pomoci by sme nemohli tieto súťaže zrealizovať.

 

 

 

Predseda DHZ Helena Jendrišková

 

                                                                                                                                                                           

 

 

18.3.2012

Výročná členská schôdza 2011

 

Dňa 7.1 2012 sa stretol Dobrovoľný hasičský zbor na výročnej členskej schôdzi, kde sa hodnotil rok 2011 a zároveň aj päť ročné obdobie nášho výboru.

Toto obdobie bolo bohaté na rôzne udalosti. Medzi najväčšie treba pripomenúť rekonštrukciu Hasičskej zbrojnice, obnovenie a zakúpenie zásahového materiálu ako aj športového pre súťaže, na ktorých sa naši hasiči pravidelne zúčastňujú a dosahujú veľmi dobré výsledky ktoré patria medzi popredné našom okrsku. 

Je pravda že bez pomoci sponzorov zároveň ktorým by som sa chcela poďakovať Obecnému úradu pánu starostovi Ing. J. Kamasovi, Agrodružstvu Dlhá nad Oravou, Urbáru Dlhá nad Oravou, Duchovnému Otcovi Štefanovi Tukovi, J. Gelóňvi za finančné a materiálne prostriedky, bez ktorých by naša organizácia nemohla fungovať.

Osobne sa chcem poďakovať našim hasičom, ktorí sú ochotní vypomôcť každej situácií v Dobrovoľnom hasičskom zbore a nájdu si čas aj po pri svojej práci.

Zároveň ďakujem hasičom ktorý mi dali dôveru a podporili ma na ďalšie volebné obdobie v našom DHZ a prajem všetkým veľa zdravia šťastia a úspechov v roku 2012. 

Predseda

Jendrišková Helena

 

 

20.6.2011

 

Okresné kolo DHZ v Párnici

 

Dňa 19.6.2011 sme sa zúčastnili okresného kola dobrovoľných hasičských mužstiev v Párnici. Ako už býva zvykom, do bojov sme vyslali dve družstvá, mužov aj ženy.

Ako prvé sa do bojov dostali ženy a samozrejme nesklamali. Jasne obmenené a omladené družstvo doplatilo na premočenú základňu, kde sa Mirka šmykla a spadla rovno pred sacím košom. To ju trochu rozhodilo a nedokázala správne naktútiť kôš, ktorý odpadol a ešte aj rovno do nádrže z vodou. Kedže ho nemohla vytiahnuť bolo to "D". Keby nie tejto chyby mali by čas cez 22-24 sekúnd a jasne by kraľovali medzi družstvami žien. Na štafetu tak šli zabojovať "už len" o body. Nakoniec obsadili konečné 8. miesto.

 

Veľké nádeje sa samozrejme vkladali do družstva mužov. Tréningové časi pred súťažou dokazovali, že može útočiť na popredné miesta. Všetko samozrejme záviselo všetko odbehnúť bez chybičky.

Ako prvý sme odštartovali hasičský útok. Kedže sme mali štartovné číslo 16, tak sme šli na trať ako posledný z prvej polovice súťažiacich. Bola to aj výhoda, lebo sme vedeli ako dopadli naši superi. Po perfektnom útoku a so žiadnym zaváhaním nám nakoniec rozhodcovia stlačili stopky na 21 sekundách, čo bolo v tom čase pretekov naj čas a tak sme sa tešili z predbežného 1. miesta.

Čakala nás samozrejme ešte štafeta, ktorú sme mali odbehnúť ako posledné družstvo, čo bolo výhodou. Vedeli sme totiž ako musíme zabehnúť aby sme boli prvý. Potrebovali sme čas 84 sekúnd čo sa nám aj podarilo a tak sme čakali na našich konkurentov o prvú priečku, ktorá zaručovala postup na Oravské kolo, ktorého sa zúčastní len víťaz okresu. Našim priamym konkurentom boli mužstvá Trstenej a Kňažej.

Vedeli sme, že keď bude mať Kňažia útok horší ako 21 sekúnd nebudeme horší ako druhý. To sa aj stalo a tak sme čakali, čo predvedú hasiči z Trstenej. Všetci sme čakali ako keby mal prísť prezident. Po odštartovaní hlavným rozhodcom sa Trstenčania rozbehli ako o dušu. My sme samozrejme posúvali sekundy ako keby mala jedna dve a aby skončili Trstenčania z časom horším ako 19 sekúnd, to nám zaručovalo prvé miesto. Naše obavy sa naplnili a výsledný čas 18,5 sekundy nás nepotešil. Samozrejme sme sa následne začali tešiť z krásneho 2. miesta. Podľa mojich informácií sa oslavy v hasičskej zbrojnici konali až do neskorého večera. Ja som sa ich ale nezúčastnil ale to nevadí.

Chcem sa samozrejme poďakovať všetkým, ktorí si našli čas a reprezentovali našu obec.

 

Foto doplnim do konca týždňa...

autor: Jozef

 

 

29.1.2011

 

Výročná členská schôdza DHZ 2010

 

Dňa 29.1. o 13.00 hod sa v kultúrnom dome v našej obci konala Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru. Za prítomnosti starostu obce Ing. Jána Kamasa, zástupcu Okresného výboru v Dolnom Kubíne pána Ján Kubicu a prizvaného hosťa pána Miloš Karásku, veliteľ DHZ Ondrej Suroviak slávnostne otvoril zasadnutie.

Z celkového počtu 92 členov sa zúčastnilo schôdze 62 členov z toho 18 žien. Po jednoznačnom odsúhlasení programu členskej schôdze predseda DHZ Helena Jendrišková stručne zhodnotila vo výročnej správe rok 2010.

Prioritou minulého roku bola rekonštrukcia a modernizácia hasičskej zbrojnice, následne zapožičanie novej hasičskej techniky a hasičského auta IVECO exministrom Róbertom Kaliňákom, generálna oprava Tatry T148, generálna oprava mašiny PS12, účasť na vyhlásenom projekte „Občania občanom“, ktorý vyhlásil Obecný úrad v Dlhej nad Oravou, účasť našich hasičských družstiev či už žien, mužov alebo dorastencov na okresných hasičských súťažiach a samozrejme organizačná pomoc pri podujatiach poriadaných našou obcou ako sú Folklórne slávnosti, obecná zabíjačka, odovzdávanie a poklepanie základného kameňa pri príležitosti začatia rekonštrukčných prác verejných priestranstiev atď...

 

Zúčastneným členom sa prihovoril aj starosta obce Ing. Ján Kamas, ktorý pozitívne hodnotil prácu a spoluprácu medzi organizáciou Dobrovoľného hasičského zboru v Dlhej a Obecným úradom. Zároveň poďakoval všetkým, ktorí sa vo verejnom záujme zúčastňujú na organizovaní už vyššie uvedených podujatí a osobitne poďakoval našej organizácii za pomoc pri poslednej rozlúčke s obyvateľmi našej obce.

Po ďakovnom príhovore zástupcu Okresného výboru v Dolnom Kubíne pána Jána Kubícu veliteľ DHZ dal hlasovať za prijatie uznesenia z VSČ. Po vzájomnom prianí si všetkého dobrého v osobnom i pracovnom živote v roku 2011 si všetci pochutnali na občerstvení, ktoré pripravili ženy z Dobrovoľného hasičského zboru a následne sa schôdza ukončila.

Foto už čoskoro...

 

 

autor: Jozef

 

29.6.2010

 

Naše družstvá súťažili

 

Dňa 20.6 a 27.6. sa konala okresná resp. celooravská súťaž v hasičskom športe v Or. Podzámku /muži a ženy/ a v Ťapešove /dorastenci/. Samozrejme, ani na jednej súťaži sme nemohli chýbať.

Tak poďme od začiatku:

V Oravskom Podzámku sme sa zúčastnili ako už u nás býva zvykom s družstvom mužov aj žien. Pred súťažou sme mali veľké očakávania hlavne u mužov, ktorí pri tréningoch dosahovali pekné časi (20 - 24 sekúnd). Samozrejme sme trochu doplatili na to, že sa stretávame veľmi málo, čo zohralo úlohu aj na súťaži. Štafeta je ako vždy naša silná zbraň a po jej odbehnutí sme boli na peknom druhom mieste, no pri útoku sa nám nepodarilo nasať podľa našich predstáv a prepadli sme sa na 6. priečku.

Ženy nám hneď v úvode ukázali, že treba s nimi počitať na dobé umiestnenie. Útok zvládli až na jednu chybičku bravúrne no doplatili trochu na slabší bežecký fond pri štafete. Ale aj tak klobúk dole pred ich výkonom. Po sčítaní časov obsadili konečné 4. miesto.

 

 

 

  

  

 

O týždeň neskôr, sa konala celooravská súťaž v Ťapešove, kde sme sa zúčastnili s dorasteneckým družstvom. Pri žrebovaní čísel sme si vybrali číslo 21, čo znamenalo, že pojdeme na požiarny útok medzi poslednými. Celkovo bolo zúčastnených 23 družstiev vrátane dorasteniek. Ako prvá nás čakala štafeta, ktorú naši chalani odbehli s tretím naj časom za 89 sekúnd. Na prvého strácali len 4 sekundy a dalo sa očakávať, že sa pobijú o miesto na stupienku. Kedže všetci favoriti mali menšie číslo ako naši chalani, vedeli sme ako musia zvládnuť požiarny útok. Po zaváhaniach favoritov súťaže naše šance ešte viac stúpli. Už bolo potrebné len nepokaziť nič v útoku a dobrý výsledok by bol na svete. Lenže čo čert nechcel malé zaváhanie pravého prúdu a celkový čas cca 30 sekúnd bol v tom momente pre mužstvo sklamaním a už sa uspokojil, že v konečnom súčte obsadia miesto medzi 4. až 6. miestom. No nestalo sa tak. Na prvé družstvo dorastencov Čimhovej stratili len 0,8 sekundy a skončili na nádhernom druhom mieste. Ukázali sme tak celej Orave, že na budúci rok, ktorý je zároveň postupový musia všetci počitať, že ešte zamútime vodu.

 

   

   

   

   

   

 

Chcel by som tak poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili súťaži, že si našli čas reprezentovať našu obec na úkor svojho voľného času a do budúcna nám prajem samozrejme veľa úspechov.

 

Osobitná vďaka patrí pre starostu Ing. Jána Kamasa a sme radi, že sme mu našimi výsledkami spravili radosť.

 

 autor: Jozef

 

 

26.5.2010

 

Odovzdávala sa hasičská zbrojnica

 

Dňa 23.5.2010 sme mali v obci ďalšiu "akciu". V spolupráci s obecným zastupiteľstvom sa zorganizovalo slávnostné odovzdávanie hasičskej zbrojnice. Občanom našej obce ale aj prítomným hosťom bolo pripravené malé občerstvenie a umožnila sa im tak isto aj obhliadka nových priestorov.

Na záver bolo samozrejme trochu veselo a tak sa aj niečo pospievalo. Škoda, že sme museli ísť ráno do práce, lebo neviem ako by to dopadlo keby..... :-)

Samozrejme aj nejaké tie fotečky:

   

 

 

 

 

 

 

autor: Jozef

 

 

 

26.5.2010

 

Ženil sa nám preventivár obce

 

Ešte dňa 17.4.2010 sa nám ženil preventivár obce. Samozrejme sme tam nemohli chýbať aby sme ho v tejto chvíli podporili a tak na apel niektorých členov DHZ pripájam pár fotografii.

 

      

 

 autor: Jozef

 

 

3.5.2010

 

Tatra je už doma a tak isto aj nové hadice

 

Dňa 28.4.2010 sme konečne "skočili" do hlavného mesta po opravenú Tatru. Ako som informoval pred mesiacom, predpokladaná doba opravy bola skoro jeden mesiac. Čo sa týka opravy, nejdem tu rozpisovať čo všetko je na nej urobené, snáď len toľko, že už nebude treba chodiť dopĺňať vodu aj s Aviou ale Tatra si vodu nasaje už sama (samozrejme za ľudskej pomoci). Ak sa mi podarí zistiť niečo bližšie k oprave tak dám info.

 

Cestou z BA som sa zastavil aj po nové hadice, na ktoré sme dostali od obce dotáciu. Takže k vyhrávaniu súťaží nám už nič nebráni, azda len cvičiť a cvičiť a cvičiť ... :-)))

 

 

 

autor: Jozef

 

 

 

12.04.2010 

 

Odovzdávala sa hasičská technika

 

 

Dňa 9.4.2010 k nám zavítal pán minister vnútra Slovenskej republiky JUDr. Róbert Kaliňák s predsedom Žilinského samosprávneho kraja Ing. Jurajom Blanárom a prezidentom Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexandrom Nejedlým. 

 

 

Dôvodom ich návštevy v našej obci bolo odovzdanie nového hasičského vozidla CAS – Iveco Daily s nadstavbou Iveco Magirus TSF-W a s ná držou na vodu o objeme 750 l. Fotky z odovzdávania tejto techniky budú uverejnené vo fotogalérii. 

              

Odovzdávanie techniky bolo sprevádzané dychovou hudbou s Trstenej, podávaním chutného občerstvenia.

 

 

 

autor: Jozef

 

 

 

 

29.03.2010 

 

Obhájenie a schválenie projektu "Aj my chceme byť hasiči"

 

Ako som Vám už avizoval, v mesiaci február sme podali projekt na nákup hasičského vybavenia.

Na pláne bola už len jeho obhajoba pred komisiou, ktorá bola naplánovaná na 28.03.2010 o 18:00 na obecnom úrade. Obhajoby sa zúčastnili samozrejme aj iné organizácie z našej obce, ktoré sa do projektu "Občania občanom 2010" zapojili.

 

Po obhajobe projektu teda prišlo k hlasovaniu, ktoré prebiehalo nasledovne. Každý kto predkladal projekt mal jeden hlas, no nemohol dať hlas svojmu projektu. Výsledky ako sa hlasovalo budú, ak dobre predpokladám, zverejnené aj na oficiálnej stránke obce www.dlha.sk.

 

S určitosťou však viem, že náš projekt skončil po hlasovaní na 1. mieste, z čoho máme samozrejme radosť a tak bude budúci týždeň podpísaná zmluva s obcou a budú nám pridelené finančné prostriedky vo výške 1000,- € na nákup už spomínaného hasičského vybavenia. Vzhľadom k tomu, že nám bola schválená o niečo nižšia suma ako sme požadovali nebudeme môcť nakúpiť kompletné náradie na požiarny útok, ale budeme musieť pár vecí vypustiť. Konkrétne sa to dotkne nového rozdeľovača a prúdnic.

 

Chcel by som sa tak poďakovať všetkým, ktorí sa na uvedenom projekte podielali.

 

 

autor: Jozef

 

 

23.2.2010

 

Generálna oprava Tatry

 

 

 

12.3.2010, sme mali nečakaný ale potešiteľný telefonát, ktorý bol zameraný na technické vybavenie nášho DHZ.

 

Z počiatku to nevyzeralo veľmi zaujímavo, no zdanie nás klamalo.  Po konzultácii o stave našej materiálnej základne a niekoľkých ďalších telefonátoch so strojníkom našej DHZ a s pánom starostom našej obce sa dohodlo osobné stretnutie a obhliadka vybranej hasičskej techniky, ktorá by sa mala opravovať. Vybrala sa tak naša staručká Tatra a tak Vám môžem už z určitosťou povedať, že tento týždeň ju odovzdávame na generálnu opravu do nášho hlavného mesta Bratislavy. Predpokladaná dĺžka opráv by nemala presiahnuť jeden mesiac. Takže sa môžeme tešiť na jej vynovenú podobu.

  

 

 

Nákup hasičského vybavenia 

 

V mesiaci február bola vyhlásená "Výzva na predkladanie žiadostí o grant v zmysle schváleného programového rozpočtu a rozhodnutia obecného zastupiteľstva v rámci grantového programu Občania občanom 2010 na podporu projektov, ktoré sú zamerané na verejnoprospešné aktivity a v prospech všetkých obyvateľov Dlhej nad Oravou a samotnej obce."

 

Samozrejme, túto možnosť sme hneď využili a tak sme vypracovali projekt s názvom "Aj my chceme byť hasiči", kde sme sa zamerali hlavne na našu mládež a nabádať ju k aktívnemu využitiu svojho voľného času a rozvoju hasičského športu v obci. Samozrejme, druhý hlavný dôvod projektu bol, využiť ponúknutú šancu a obnoviť materiálno technické vybavenie našej základne. V pláne sme mali zakúpiť kompletné náradie k vykonávaniu hasičského športu ako sú hadice, savice, prúdnice, rozdeľovač a kôš.

 

Projekt bol odovzdaný v polovici februára a tak sme čakali približne do 12.3.2010, kedy sme sa dozvedeli, že bol schválený. To znamená, že z rozpočtu našej obce sa nám podarilo prostredníctvom grantového programu "Občania občanom 2010" získať finančné prostriedky na nákup hasičského vybavenia.

 

Tak to vyzerá, že tento rok budeme mať mimoriadne úspešný. Po "malej" úprave hasičskej mašiny a "veľkej" úprave hasičskej zbrojnice sa nám podarí v najbližšom mesiaci (mám na mysli apríl) nakúpiť nové vybavenie na vykonávanie hasičského športu a "zrekonštruovať" Tatru.

 

Držte nám teda palec aby to všetko vyšlo.

 

 

autor: Jozef

 

 

26.02.2010

 

Výročná členská schôdza DHZ Dlhá 2010

 

 

V tento deň sa konala VČS DHZ. Z aktívnych 91 členov sa jej zúčastnilo 68.

Len v krátkosti poskytnem pár informácii, ktoré sa udiali za uplynulý rok 2009.

 

Naši dorastenci sa zúčastnili okresnej súťaže v Čimhovej, kde sa umiestnili na peknom 7. mieste.

Ani naše ženy a muži sa nedali a na súťaži v Zázrivej obsadili vo svojich kategóriách 6. miesto.

 

V priebehu roku sme sa stretávali aj pri organizovaní obecných akcii. Spomeniem napríklad 50. výročie založenia TJ v obci, Folklórne slávnosti, Obecná zabíjačka no a v závere roku aj silvestrovská zábava, kde sme sa rozlúčili s rokom 2009 a privítali sme rok 2010.

 

Ako ste si mohli všimnúť, aktuálne nám prebieha rekonštrukcia hasičskej zbrojnice. Termín odovzdania je naplánovaný na leto tohoto roku. V mesiaci november sme v spolupráci s Obecným úradom dali do opravy hasičskú mašinu, ktorú už v tomto období máme k dispozícii. Konečne sa budeme môcť sústrediť aj na atakovanie popredných miest v hasičskom športe. Najbližšie bude možnosť sa otestovať už v tomto roku v Or. Podzámku, ktoré sa odhodlalo organizovať okresnú súťaž.

 

Na záver ešte pár fotečiek z VSČ.

                                             

 

Autor: Jozef

 

 

 

 

 

 
TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok